Приєднуйтесь
Цінно — коли

Як працювати з передоплатою?

Усі підприємці, які ведуть торгівлю через інтернет та користуються послугами поштових відправлень і накладеного платежу, будуть зобов'язані працювати з касовими апаратами або ж програмною касою (РРО/ПРРО) у 2022 році, згідно ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

До кінця 2021 року фізособи-«єдинники» ІІ-ІV групи при реалізації товарів через інтернет та відправляючи товари з використанням послуги «накладений платіж» не застосовують РРО та/або ПРРО. Але за умови, якщо обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальних заробітних плат (наразі це 1 млн 320 тис. грн), згідно з п. 61 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України.

Коли видавати чек?
Коли повністю оплачена посилка? Коли прийшли гроші? Чи коли відправлений товар?

Наприклад:

Покупець придбав товар онлайн на суму 1000 грн, 100 грн сплатив аванс на рахунок ФОП, застосувавши платіжну карту, а 900 грн оформив накладеним платежем.

У цьому випадку підприємцю необхідно зареєструвати чек після отримання авансу та одразу на всю суму товару. Просто 100 грн ми реєструємо в ПРРО у режимі передплати, а решту 900 грн реєструємо у режимі післяплати із зазначенням форми оплати, суми, що сплачена авансом «передплата товарів», та суми, яку необхідно доплатити під час отримання відправлення «післяплата».
В результаті, покупець сплатить на пошті 900 грн, отримає від пошти документ, що підтверджує факт оплати остаточної суми за товар, та отримає чек від продавця на свій email або у мессенджер на повну суму покупки.

Таким чином і підприємець правильно провів операцію через ПРРО, і покупець отримав підтвердження покупки товару.

У випадку відправки товару взагалі без передплати, підприємець одразу реєструє чек на 1000 грн з використанням режиму «післяплата», вкладає чек у посилку та/або відправляє його на email або в мессенджер покупця, після того, як він отримає товар та сплатить за нього на пошті.


Якщо доставка товару здійснюється кур'єрською службою, то кур'єр видає чек у момент передачі товара покупцю.

При цьому чек повинен бути створений із використанням ПРРО, зареєстрованого на транспортний засіб, яким здійснюється доставка.

Касовий апарат у вашій кишені — спробуйте можливості програмної каси.
Видавайте до 300 чеків на місяць безкоштовно!
Читайте також
Обережно, розсилка!
Найцікавіші матеріали з діджиталізації бізнесу, корисні поради щодо впровадження електронного документообігу та ефективні кейси. Лише корисна інформація і жодної реклами.
Ваше імя
Ваш email