Блог «Вчасно»

Як швидко зареєструвати касу і почати видавати чеки

З 1 січня 2022 року більшість ФОП 2-4 групи, які сплачують єдиний податок, зобов’язані застосовувати РРО або ПРРО та видавати чеки при продажі товарів. 

Про те, що потрібно зробити для початку роботи з програмною касою, розповідає Анна Комарова, керівниця сервісу «Вчасно.Каса».Виберіть провайдера 

На ринку є рішення від Державної податкової служби та від комерційних провайдерів. Ось три ключових моменти, на які варто звернути увагу при виборі.

1. Чи є можливість працювати без інтернету. ПРРО онлайн передає інформацію про кожний виданий чек на фіскальний сервер Державної податкової служби. Проте можуть виникати різні форс-мажорні ситуації, наприклад, відключення електроенергії або перебої в роботі сервера податкової служби. Якщо в каси немає офлайн-режиму, то ви не зможете видавати чеки в таких ситуаціях. 

2. Чи є підтримка Linux. Комп'ютер, на якому працюватиме каса, повинен мати ліцензійну операційну систему. Інакше можуть оштрафувати. Якщо хочете заощадити, встановіть безкоштовну систему Linux. Але не всі ПРРО сумісні з нею. Звичайно, можна використовувати вебверсію сервісу, але в такому разі не можна буде працювати в офлайн-режимі. Тому якщо для вас ця опція важлива — вибирайте серед кас, які працюють із Linux.

3. Чи вміє ПРРО відправляти чеки в месенджери. Якщо ви плануєте автоматично надсилати клієнтам чеки у будь-який месенджер, на електронну пошту або SMS, то поцікавтеся, чи є у провайдера така можливість.


Пройдіть онлайн-реєстрацію 


Крок 1. Зареєструйте ваш магазин або точку продажу на сайті Державної податкової служби України. Якщо магазинів декілька, то треба реєструвати кожен із них окремо. 

Крок 2.  Запишіть на цей магазин ПРРО — один або декілька. Одна програмна каса не може обслуговувати декілька магазинів. 

Крок 3. Зареєструйте касира — одного або більше. Вони можуть працювати на різних ПРРО в різних магазинах або всередині одного. Єдина умова — на одній касі одночасно може бути відкрита лише одна зміна, і може працювати один касир. 

У деяких провайдерів можна пройти процес реєстрації прямо з особистого кабінету в програмній касі. Після заповнення форм заявки відправляються до податкової на перевірку й одразу ж реєструються в податковій і кабінеті каси. Потім залишиться тільки вказати свої податкові групи та види оплат. І офіційно можна видавати чеки зі свого ПРРО.


Отримайте цифровий підпис


Під час реєстрації касирів необхідно проінформувати податкову про сертифікати ключів електронних підписів, які використовуватимуться в роботі з ПРРО. Це може бути підпис касира (як вашого працівника або як звичайної людини) або електронна печатка суб’єкта господарювання, зокрема і ФОП. Ви маєте повідомити податковій, із чим саме працюватимете — з ключами чи печаткою. 

Важливо врахувати, що один ключ можна застосовувати лише на одній відкритій зміні. Відповідно, якщо у вас за однією касою працюють 5 касирів, краще використовувати печатку. Проте завжди пам’ятайте, що пароль від неї має бути лише в однієї уповноваженої на це людини. Якщо ж пароль від печатки знатиме декілька осіб, вона вважатиметься скомпрометованою.

Отримати електронні підписи та печатку можна в Державній податковій службі або в одному з зареєстрованих в Україні центрів сертифікації ключів.

За матеріалом Дія.Бізнес
#е-чеки та програмні РРО