Блог «Вчасно»

Нормативно-правове регулювання використання ПРРО

Вимоги законодавства України щодо реєстрації розрахункових операцій:


Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) зобов'язані використовувати РРО та/або ПРРО. 

Винятки:


1) ФОП — платники єдиного податку першої групи (п. 296.10 Податкового кодексу України);

2) Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність (перелік яких встановлено Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України № 1588 від 09.12.2011);

3) Суб’єкти господарювання, які звільнені від застосування РРО/ПРРО та КОРО/РК згідно з ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;

4) Суб’єкти господарювання, які звільнені від застосування РРО/ПРРО, але зобов'язані використовувати КОРО/РК згідно з ст. 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 1336 від 23.08.2000;

5) У разі здійснення розрахунків в безготівковій формі через банківські установи та при розрахунках за послуги виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів (п. 14 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).


Нормативно-правове регулювання використання ПРРО:


1) Податковий кодекс України

2) Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

3) Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».

4) Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО та/або ПРРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку                      розрахункових операцій, затверджений постановою КМУ N 1336 від 23.08.2000.

5) Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене Постановою Правління НБУ № 148 від 29.12.2017

6) Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затверджене наказом Міністерства фінансів України № 13 від 21.01.2016.

7) Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затверджений наказом Міністерства фінансів України № 547 від 14.06.2016.

#е-чеки та програмні РРО #законодавство