Блог «Вчасно»

6 причин, чому бізнесу варто перейти на електронні чеки вже зараз

З 1 серпня українські підприємці можуть використовувати програмні касові апарати (РРО) та видавати клієнтам електронні чеки. До 1 січня 2021 року не всі категорії бізнесу зобов’язані вести касовий облік. Проте Антон Скоков знає принаймні шість причин не зволікати та почати працювати з касою у смартфоні вже зараз.


Скорочення витрат


Для облаштування та подальшого обслуговування одного місця із залізною касою в середньому доведеться витратити 5–7 тисяч гривень на встановлення апарату, 300 гривень на щомісячне обслуговування та 7–10 копійок на папір за кожний роздрукований чек. А якщо таких апаратів треба більше, то виходить вже сума у десятки тисяч гривень.

Видавати електронні чеки суттєво дешевше. Програмні каси, які вже працюють на українському ринку, обійдуться приблизно в 99-150 гривень на місяць. При цьому немає витрат на купівлю касового апарату і значно нижчі витрати на обслуговування. Є навіть безкоштовні варіанти — до певної кількості чеків.


Просте підключення


Якщо закон зобов’язує 1 січня вже мати РРО, то купувати та встановлювати апарат треба не 1 січня і навіть не 20 грудня. Тому що зробити це легко й швидко вийде не в кожного. Залізний апарат (або декілька) треба купити та встановити, зібрати необхідні документи та зареєструвати у фіскальній службі. Це може зайняти близько тижня. І то лише половина справи — ще треба навчитися ним користуватися. Не тільки друкувати чек, а й вести касовий облік.

Касу в смартфоні підключити суттєво простіше і швидше. Декілька годин — завантажили і почали розбиратися. Це дасть можливість завчасно підготуватися та налаштувати все необхідне для того, щоб з певного часу не наражатися на штрафні санкції фіскальної служби.


Спрощення касового обліку


Попередній аргумент тісно пов’язаний із таким. Багато процесів програмний РРО дозволяє автоматизувати. Наприклад, звіт, який необхідно готувати касирам після закриття зміни, може формуватися автоматично. І не потрібно клеїти чеки в книгу обліку розрахункових операцій (КОРО). До того ж, з програмним РРО можна віддалено керувати налаштуваннями кас, які встановлені в магазинах по всій Україні.


Надійність


Електронний чек, на відміну від папірця, неможливо загубити. Він зберігається й у хмарному сховищі програмної каси, і на сервері податкової (з фіскальним номером та цифровим підписом). Таке подвійне збереження захищає і покупця, і продавця. Навіть у разі будь-яких технічних збоїв на фіскальному сервері чек можна переглянути або завантажити, коли це необхідно.


Доступність


Програмні РРО можна використовувати в тих сферах, де проблематично застосувати «залізний» апарат: кур’єрська доставка, вулична торгівля, інтернет-магазини. Наприклад, кур’єр просто натискає кнопку в додатку, і клієнт отримує SMS із посиланням на чек. Або продавець відправляє покупцю в месенджер візуалізацію чека.


Турбота про клієнта


Виграють від електронних чеків і клієнти. У них не буде постійного страху загубити чек, без якого не можна повернути, обміняти товар або віддати на гарантійний ремонт. Більше жодних непотрібних папірців по кишенях і гаманцях. І навіть на тротуарах. А ще покупці будуть вдячні за те, що не треба бруднити руки в епоху коронавірусу. Чек вони отримають у зручний для них спосіб: email, месенджер, кабінет покупця на сайті або QR-код із посиланням.

З касовим обліком рано чи пізно доведеться розбиратися кожному підприємцю. Тому чим раніше почати, тим простіше буде працювати потім. Програмний РРО дозволить не лише завчасно підготуватися до обов’язкового використання касових апаратів, але й оптимізує цю роботу.
Антон Скоков
Керівник сервісу цифрових рішень для бізнесу «Вчасно».


За матеріалами «Дія.Бізнес»
#е-чеки та програмні РРО