Приєднуйтесь
Цінно — коли

Актуальні законопроекти про зниження штрафів щодо РРО/ПРРО

Окремі групи підприємців можуть розраховувати на пониження штрафів, що стосуються порушень у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (РРО) і програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО). Розповідаємо про актуальні законопроекти та кого вони стосуються.

Незастосування або пониження штрафів

Відповідно до Законопроекту № 6561, тимчасово — до ФОП-єдинників 2-4 групи (у яких обов'язок застосовувати РРО/ПРРО виник з 01.01.2022 р.), за умови, що такі ФОП до 01.04.2022 р. зареєстрували та почали використовувати РРО/ПРРО, за вчинення порушень, встановлених ст. 17 Закону про РРО:

  • до 31 січня 2022 р. (включно) — штрафи не застосовуються;
  • з 01 лютого 2022 р. до 31 грудня 2022 р. (включно) штрафи застосовуються у розмірі 10% розміру фінсанкцій, встановлених ст. 17 Закону про РРО за відповідні правопорушення.

Касовий апарат у вашій кишені — спробуйте можливості програмної каси.
Видавайте до 300 чеків на місяць безкоштовно!

Продовження зменшених штрафів

Законопроект № 6540 продовжує термін застосування зменшених штрафів. Тимчасово до 1 січня 2023 року штрафи, визначені п. 1 ст. 17 Закону № 265, застосовуються в наступних розмірах:

  • 10% вартості проданих із порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) — за порушення, вчинене вперше;

  • 50% вартості проданих із порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) — за кожне наступне вчинене порушення.

Дані штрафи застосовуються у випадку виявлення в результаті перевірки наступних правопорушень:

  • проведення розрахункових операцій із використанням РРО, ПРРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг);
  • непроведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО з фіскальним режимом роботи;
  • невидача (у паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання.

Нагадуємо, що з 01.01.2022 р. розмір штрафу за такі порушення становить 100% та 150% вартості проданих із порушенням товарів (робіт, послуг) за перше й наступне порушення відповідно.
Читайте також
Обережно, розсилка!
Найцікавіші матеріали з діджиталізації бізнесу, корисні поради щодо впровадження електронного документообігу та ефективні кейси. Лише корисна інформація і жодної реклами.
Ваше імя
Ваш email