Приєднуйтесь
Цінно — коли

Відображаємо в обліку оплату за товар через LiqPay

Як правильно сформувати чек, якщо кошти на рахунок надходять за вирахуванням комісії? Інформація для платників єдиного податку 3-ї групи
Системи Liqpay чи WayForPay — це платіжні сервіси, призначені для спрощення проведення розрахунків між фізичними, юридичними особами та ФОП у мережі інтернет з використанням платіжних карток. За своїм змістом вони є системами для надання послуг з еквайрингу в дистанційному режимі.
Розрахунки за допомогою банківських карток через POS-термінали суб'єкти господарювання організовують за договором еквайрингу. Однією стороною договору є банк-еквайр, а іншою — суб'єкт господарювання, який, згідно з п. 1.42 ст. 1 Закону України від 05 квітня 2001 року № 2346-III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» зі змінами та доповненнями, приймає до обслуговування платіжні інструменти з метою проведення оплати вартості товарів чи послуг.
За обслуговування розрахунків через POS-термінал банк-еквайр стягує комісію-винагороду. Комісія може як сплачуватися окремо, так і списуватися з суми коштів, що зараховуються на рахунок підприємства (залежно від угоди).

Доходом юридичної особи вважається вся вартість реалізованого товару (робіт, послуг), тобто повна сума виручки (з урахуванням суми комісії, утриманої банком).

При цьому згідно з абзацом першим п. 292.6 ст. 292 Податкового Кодексу датою отримання доходу є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі або дата підписання акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Тож у випадку використання POS-терміналів при здійсненні розрахунків за товари/послуги доходом платника єдиного податку 3-ї групи буде сума, що надійшла на його поточний рахунок. При цьому датою отримання єдиного податку — доходів при розрахунках через POS-термінал вважатиметься не дата авторизації, а дата надходження коштів на поточний рахунок платника єдиного податку.

Касовий апарат у вашій кишені — спробуйте можливості програмної каси.
Видавайте до 300 чеків на місяць безкоштовно!

Як проводити комісію?

Наприклад: підприємець прийняв оплату за товар по банківському терміналу на суму 500 грн, але банк бере комісію і на рахунок надходить 490 грн. В такому випадку підприємець має створити чек на всю суму покупки, в даному випадку 500 грн. Сума комісійної винагороди банку не є обов'язковим реквізитом фіскального чека, тому окрема графа для нього зустрічається рідко.

Проте на чеках "Вчасно.Каса" є графа "коментарі", де можна відмітити суму комісійної винагороди банку.

Якщо при здійсненні розрахунків за товари (роботи, послуги) із використанням платіжних терміналів із суми виручки банком утримується комісія, то в 2021 році, якщо ви використовуєте розрахунки через Liqpay чи WayForPay, у вас є три варіанти:

  • не перевищувати обороти 1 320 000 грн і працювати без РРО/ПРРО
  • зареєструвати РРО/ПРРО
  • платити штрафи за незастосування РРО/ПРРО.
Читайте також
Обережно, розсилка!
Найцікавіші матеріали з діджиталізації бізнесу, корисні поради щодо впровадження електронного документообігу та ефективні кейси. Лише корисна інформація і жодної реклами.
Ваше імя
Ваш email