Приєднуйтесь
Цінно — коли

Класичний чи програмний РРО – який обрати?

2021 – рік значних законодавчих змін щодо впровадження касових апаратів (РРО): класичних або програмних. Нормативні нововведення з боку держави досить суттєві, адже використання розрахункових реєстраторів стане обов'язковим для більшості українських підприємців.

Коротко зупинимось на ключових змінах та датах:

1. з 1 серпня 2020 р. офіційно дозволено користуватися програмними РРО замість класичних;
2. з 1 січня 2021 р. використання РРО стає обов'язковим для ФОП платників єдиного податку, які здійснюють:
  • реалізацію товарів через мережу Інтернет;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів;
  • надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
  • роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
  • діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування;
  • діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
  • діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
  • реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках).
3. з 01.04.2021 р. всі без винятку ФОП платники єдиного податку 2-4 груп мають придбати та встановити РРО (класичний, програмний або обидва).
Отже, використання касових апаратів так чи інакше стане обов'язковим для більшості підприємців України. То який обрати? Для початку розберемося в поняттях.

Класичний або апаратний РРО – це фізичний пристрій, призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товару.

Програмний РРО (пРРО) – це застосунок, програма, яка встановлюється на комп'ютер або смартфон для фіксації розрахункових операцій з продажу товару. Фіскальні функції реалізовані через сервер податкової.

Зважимо переваги класичного РРО та програмного реєстратора на прикладі новітнього пРРО «Вчасно.Каса»:

ВАРТІСТЬ

РРО: вартість касового апарату від 5000 грн, плюс додаткові обов'язкові витрати на техобслуговування та ремонт;
пРРО «Вчасно.Каса»: не потребує придбання додаткової техніки, легко встановлюється на існуючий комп'ютер або смартфон.

РЕЄСТРАЦІЯ У ДПС

РРО: реєстрація здійснюється у податковій за основним місцем обліку підприємця, у паперовому або електронному вигляді (задіяно близько 8 форм!). Після подання заяви до податкової підприємець отримує довідку про резервування фіскального номера РРО. До закінчення терміну дії цієї довідки він повинен надати до ДПС копію довідки про опломбування та акт введення РРО в експлуатацію.
пРРО «Вчасно.Каса»: реєстрація здійснюється в електронному вигляді – форма 1-ПРРО. У відповідь буде присвоєно фіскальний номер програмному РРО та включено його до відповідної бази даних. Програмний РРО готовий до використання.

КАСОВІ ЧЕКИ

РРО: касовий чек надається покупцям у паперовому вигляді.
пРРО «Вчасно.Каса»: можна видавати електронні чеки у месенджерах, еmail, мобільному додатку або просто за допомогою QR-коду на екрані. Якщо на сайті є особистий кабінет покупця, всі чеки можна надавати там. Чеки до кожного продажу автоматично реєструються на сервері податкової, а «Вчасно.Каса» зберігає їх у хмарному архіві.

Z-ЗВІТИ

РРО: потрібно щодня друкувати на РРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.
пРРО «Вчасно.Каса»: звіт автоматично формується відповідно до вимог чинного законодавства. Більше не потрібно клеїти чеки у КОРО.

РОБОТА У РАЗІ ВИХОДУ З ЛАДУ РРО

РРО: у разі виходу з ладу РРО, здійснення його ремонту або тимчасового відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки або із застосуванням резервного РРО.
пРРО «Вчасно.Каса»: за відсутності зв'язку між пРРО та фіскальним сервером ДПС проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн (не більше 36 годин поспіль). Але не більше 168 годин протягом місяця.
Вибір кожен зробить сам, час ще є. Але замислитись про налаштування бізнес-процесів під нові вимоги законодавства, про те, як оптимізувати видатки та зробити свій бізнес гнучкішим, варто вже сьогодні.
Читайте також
Обережно, розсилка!
Найцікавіші матеріали з діджиталізації бізнесу, корисні поради щодо впровадження електронного документообігу та ефективні кейси. Лише корисна інформація і жодної реклами.
Ваше імя
Ваш email