Приєднуйтесь
Цінно — коли

Які види електронних підписів потрібні для роботи з програмним РРО?

1. Кваліфікований електронний підпис (КЕП) та кваліфікована електронна печатка

2. Удосконалений електронний підпис (УЕП) та удосконалена електронна печатка

За допомогою КЕП або УЕП для програмних РРО касир може:

  • відкривати та закривати зміни;
  • реєструвати е-чеки на сервері ДПС;
  • надсилати Z-звіт;
  • формувати чек-повернення товару (видатковий чек);
  • скасовувати останню розрахункову операцію — формувати чек сторнування.

Наприклад, у організації є одна каса і три касири, які позмінно на ній працюють. Існує два варіанти організації роботи касирів з КЕП або УЕП для роботи з ПРРО:

  • необхідно отримати підписи на всіх касирів, тобто три КЕП або УЕП з різними ПІБ для того, щоб кожен касир мав змогу зі своїм електронним підписом відкрити/закрити зміну на цій касі;
  • організація отримує одну електронну печатку для каси, і тоді будь-який касир використовує саме цей сертифікат при роботі з програмним РРО.

Електронні підписи касирів та печаток мають бути обов'язково зареєстровані у контролюючому органі!

Касовий апарат у вашій кишені — спробуйте можливості програмної каси.
Видавайте до 300 чеків на місяць безкоштовно!

Чим відрізняються електронний підпис касира або старшого касира від електронного підпису печатки для ПРРО?

Електронний підпис касира/старшого касира (уповноваженої особи) є іменним — з прізвищем, ім'ям та по батькові, закріпленим за конкретним касиром, виданим йому особисто за пред'явленими документами кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг.

Відповідно, використовувати цей вид підпису у роботі з касою може лише його власник. Це суттєво полегшує моніторинг бізнес-процесів, адже легко можна з'ясувати, який саме працівник продав конкретний товар і коли це було зроблено.

Печатка для ПРРО (електронний підпис печатки підприємства) реєструється на саме підприємство і її перевагою є те, що вона універсальна. Тобто її можуть використовувати у роботі з касою усі касири, які працюють у магазині чи кафе позмінно.

Важливо! Якщо суб'єкт господарювання має декілька ПРРО, то такий суб'єкт господарювання може використовувати одну електронну печатку для декількох ПРРО одночасно. За бажання суб'єкт господарювання може використовувати декілька таких електронних печаток або для кожного ПРРО окрему – повідомляє ЗІР (Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс).

Детальна інформація як отримати отримати електронний підпис для ПРРО за посиланням:
Читайте також
Обережно, розсилка!
Найцікавіші матеріали з діджиталізації бізнесу, корисні поради щодо впровадження електронного документообігу та ефективні кейси. Лише корисна інформація і жодної реклами.
Ваше імя
Ваш email