Все про електронні документи

Сучасний документообіг в Україні. Що дає бізнесменам перехід на електронний документообіг і що потрібно, щоб це нарешті зробити?

Відправили документ клієнту поштою, а він не дійшов? Допустили в документі помилку і треба його переробляти, заново відправляти? Втратили документ? Це звичайна справа для паперової документації. Бізнеси витрачають величезні гроші на ведення паперового документообігу. І найголовніше – купу часу.

І якщо раніше без папірців було не обійтися, то зараз український бізнес може перевести документообіг в електронний формат. Є багато сервісів, доступних і малим, і великим підприємствам, які дозволяють обмінюватися з клієнтами електронними документами. Це економить час на їх відправку і пошук, гроші, а також місце в шафі з паперами. Надійна система edi в Україні дозволяє здійснювати операції з документообігом швидко і якісно.


Однак багато підприємців все ще бояться переходити на “цифру”


Одні побоюються проходити податкові перевірки з електронними документами, розповідає керівник торгового майданчика Zakupki Оксана Ферчук. А іншим такий формат здається складним.

“Податкова не має права не визнати документ тільки тому, що він електронний. Це закріплено у відповідному законі про електронні документи та електронний документообіг, також електронні документи описані в Податковому кодексі. Навіть якщо під час перевірки вимагають паперову версію, всі сервіси електронного документообігу дозволяють легко роздрукувати необхідну копію. А ось страх складності формату вдається побороти з першим відправленим документом”, – додає Ферчук.

Почати вести електронний документообіг може і новий бізнес, і той, що вже давно працює. Останньому не потрібно буде переводити в електронний формат вже накопичені документи. Юридичний радник Nota Group Олександр Герасько каже, що паперові документи повинні будуть просто зберігатися довше відповідно до термінів зберігання відповідних документів.

LIGA розповідає, що потрібно зробити, щоб почати вести електронний документообіг і які у нього переваги.

Перше, що потрібно бізнесменові – електронний цифровий підпис (ЕЦП).

Ним ви можете підписати будь-які електронні документи: як комерційні договори, так і необхідні для співпраці з державними установами.

ЕЦП можна отримати в Акредитованих центрах сертифікації ключів, список яких можна знайти на сайті Центрального засвідчувального органу при Міністерстві юстиції. Однак юрособам ЕЦП видають не всі центри. Так, підпис можна отримати в центрі при Фіскальної або Казначейської служби. Або ж скористатися такою послугою в одному з банків, що надають таку послугу.

Вартість оформлення ЕЦП залежить від організації. Наприклад, в центрі при Казначейської службі зроблять ключ безкоштовно, в банках вартість послуги від 100 грн.

Якщо ж бізнесмен вже працює і здає податкову звітність через інтернет, то ЕЦП у нього точно є. І його можна використовувати в системах електронного документообігу.


Далі бізнесменові варто вибрати систему електронного документообігу


Підприємці, які тільки починають бізнес, можуть скористатися сервісом договорів AXDRAFT Business, щоб істотно заощадити час на пошук, заповнення та формування потрібних договорів. Стаючи клієнтом онлайн-банкінгу «Ок, Альфа!» Від Альфа-Банку Україна, підприємець отримує безкоштовний доступ до будь-яких договорів, в які потрібно тільки внести деякі дані (дати, реквізити), заповнивши онлайн поля з підказками. Договір формується автоматично. Зробивши такий простий перший крок в оцифрування бізнесу, наступним рішенням клієнта напевно буде перехід до електронного документообігу.

За матеріалами UalLife.net

#електронний документообіг